Міська дитяча лікарня №2 міста Миколаєва розпочала свою діяльність у 1978 році.

В структурі міської дитячої лікарні №2 є стаціонар на 210 ліжок соматичного профілю, що у свою чергу складається з:

  • Відділення №1 (інфекційно-боксоване) для дітей раннього віку
  • Відділення №2 (соматичне)
  • Відділення №3 (кардіологічне)
  • Відділення №4 (гастроентерологічне)
  • Відділення №5 (інфекційно-боксоване)
  • Відділення анестезіології, реанімації та інтенсивної терапії
  • Приймальне відділення-відділення невідкладної допомоги

Для надання консультативно-поліклінічної вузькоспеціалізованої допомоги дитячому населенню міста у структурі лікарні передбачені три педіатричні відділення, у яких працюють вузькоспеціалізовані спеціалісти: кардіологи, неврологи, ендокринологи, ЛОР-лікарі, хірурги-травматологи, а також функціонують шкільні-дошкільні відділення, які здійснюють вакцинацію, диспансеризацію в школах.

Всі вузькі спеціалісти приймають дітей за направленням дільничних педіатрів та сімейних лікарів, згідно графіку прийому. Вузький спеціаліст вирішує питання про необхідність обстеження, лікування та госпіталізації.

Відділення анестезіології, реанімації та інтенсивної терапії забезпечено усією наявною медичною апаратурою, що дозволяє підтримувати всі життєво важливі функції організму для проведення реанімаційних заходів при невідкладних станах у дітей – апарати ШВЛ, слідкуючі монітори, інерційні насоси, кювети і т.д.

Крім того, на базі функціонального кабінету проводяться наступні обстеження: електрокардіографія (на нових сучасних ЕКГ апаратах), спірографія, реоенцефалографія.

У відділенні променевої діагностики працює сучасний рентген апарат з низьким променевим навантаженням та апарат ультразвукової діагностики для обстеження черевної порожнини, серця, головного мозку новонароджених та щитовидної залози.

По спектру обстежень функціонує клінічна лабораторія, що виконує цілий ряд лабораторних обстежень крові, сечі, калу, біохімію, є сучасна дослідницька комп’ютерна апаратура.

Відділення гастроентерології оснащене фібро гастроскопами та колоноскопом, що дозволяє проводити ультрасучасну діагностику шлунково-кишкового тракту.

На базі лікарні функціонує фізіотерапевтичне відділення, з усім спектром фізіотерапевтичних процедур: інгаляції, електрофорези, УВЧ терапія, магнітна терапія, парафінотерапія, масаж та інше.

На теперішній час у міській дитячій лікарні №2 працює  заслужений лікарГрицієнко Микола Сергійович (завідуючий відділенням анестезіології, реанімації та інтенсивної терапії).

Міська дитяча лікарня №2 є клінічною базою для післядипломного навчання лікарів-інтернів з педіатрії.